Medycyna zintegrowana Kuźnia Raciborska

Medycyna zintegrowana Kuźnia Raciborska

14 maja, 2020 0 przez Doradca Inwestycyjny

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe dołączenie do zdrowia człowieka. Oznacza to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej zbiera się nie wyłącznie na poszczególnym, najmocniej odczuwalnym przez kobietę chorującą problemie, a na jego organizmie jako całości, na jaką poświęca się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i łączenie innych form zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Gliwice

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rozwiązanie podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To aktualnie ona doprowadziła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie stanowią już dla nas tak wysokiego ryzyka. Farmacja rzeczywiście jest zatem odpowiedzią na różne problemy zdrowotne, ale niestety nie na pełne. Opierając się wyłącznie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że nasze zdrowie chce z tego, w który styl idziemy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia i samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To akurat zaniedbania w niniejszych zakresach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w wojnie z jakimi korzystanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew rozpowszechnionej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni sztukę i stanowienie medycyny akademickiej, bo dużo z nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Stanowią więc wyjątkowi uczeni, praktycy i lekarze w części zdrowia, którzy składają szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej informacji o zdrowiu i działaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Gliwice

Pokazują oni na konieczność podejmowania każdych działań aby zapobiegać grypom i brać najbardziej proste i pozytywne metody pochodzenia z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne wykorzystywać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest korzystna, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków niestety nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się nic na fakt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na naszą rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym zdjęła i teraz sama pomagam osobom chcącym wychodzić z długich dolegliwości w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Gliwice

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich danych nam i tanich metod terapii w punkcie jak największej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby cierpiącej. Mówimy tu to zarówno o medycynie akademickiej, jak również ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Niezmiernie istotna jest więcej książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a i terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna pamiętać także możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych wiedzy i emocji, które jej towarzyszą, a pracę mentalną powinno się używać jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowoczesnych czasach nie możliwość uzyskać w naturalnej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, często w przypadku leczenia refundowanego. Faktem jest także zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie wiedzy na fakt medycyny zintegrowanej i szkolenie osób przechodzących na fakt możliwości uzyskania porady w terapii robi się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Gliwice

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?