lombard, życie pod zastaw Suchań  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Suchań zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączone przez Doradca Inwestycyjny

Czy jest miejsce, gdzie można znaleźć fenomenalne okazje? Kupić niespotykane rzeczy, które nie są spotykane w innym miejscu? Tak, taka przestrzeń jest i jest nią każdy lombard, który tylko poznacie. Nie ma dwóch takich samych komisów, w każdym z nich spotkasz odmienny asortyment, w każdym z nich możesz nabyć odmienny wyjątkowy rzecz. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto odwiedzać lombardy, zwłaszcza jeśli jest się zbieraczem, hobbystą albo zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Dębno zadzwoń 887 332 665

Wiekowe szpargały, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów jest zdecydowanie odmienne. Nie ma w sumie czemu się dziwić, ponieważ nasze początkowe perypetie z lombardami zapewne nie były zbyt miłe. Jeśli co poniektórzy to mają w pamięci, to pierwotne lombardy, z lat 90 i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Niewielkie lokale, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy gest, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się spędzić w takim miejscu chwilę i znaleźć coś? Na pewno komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś sprzedać w komisie albo zdecydowanie jest w wielkiej potrzebie i poszukuje ekonomicznych przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Dębno zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś uzyskać jakąś dobrą kwotę za zbycie albo kupno, to myli się. Szef lokalu niezmiennie miał ochotę nabywać w jak najniższej cenie, a zbywać po jak najwyższej cenie, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia handlu i negocjowaniu.

Na szczęście tamte czasy już minęły, a nasze lombardy przeszła moda z zachodu, która miewa trochę inne nastawienie do tematu, zatem możemy śmiało odwiedzać takie miejsca, których jest coraz więcej. Obecnie większość komisów jest dość duża. Dba się o to, żeby klient miał się dobrze oraz żeby miał szansę coś znaleźć. Wszystkobywa dość poukładane, żeby spokojnie można było obejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Dębno zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może trochę do początku, czyli tego, czy w komisach są tylko używane przedmioty, czy też jakieś nowe oraz interesujące i może niekiedy bardzo cenne? Na początek warto stwierdzić, że w komisie, jeśli chodzi o wartość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy używane. Bez owijania w bawełnę, aby wycenić czegoś wartość, musimy się na tym znać. Można choćby znaleźć jakieś antyczne meble, które na pozór mogą zdawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też znaleźć różne szpargały, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie są zdatne do naprawy. Z tego powodu znajdując się w komisie, należy być uważnym.

Co możemy interesującego zlokalizować?

W komisach możemy znaleźć praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest komis, no i z pewnością, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy znaleźć komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z biżuterią.

Jeśli poszukujemy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w komisie możemy mieć szansę na pozyskanie ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Drobiazgowo możemy obejrzeć urządzenie, zlokalizować jego defekty, dzieje, no i zdecydowanie przetestować. Może to być także okazja dla nas, jeśli mamy ochotę na takich urządzeniach trochę zarobić. Możemy przecież nabywać przedmioty nienowe i sprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Dębno zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeśli tylko sensownie się na czymś znamy i mamy duszę handlarza. Wystarczy tylko poszukać w Internecie i szukać sąsiedzkich komisów. Później od czasu do czasu można odwiedzać je oraz wyszukiwać rzeczywiste perełki.

Komisy, czyli miejsca dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś niebywałą pasję i kolekcjonujemy różne interesujące obiekty, to w komisach możemy właśnie znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i różne inne rzeczy. Po prostu musimy wiedzieć czego i gdzie poszukiwać.

Odpoczynek w komisie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolny czas w galerii albo w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już niesamowitą zabawą.

Wiekowe zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Niekiedy wpadniemy też na właściciela z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie potrafił przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo ekscytujące, jakie opowieści wiążą się z niektórymi obiektami.

Zwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale bardzo ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Dębno zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy