Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Inwestycyjny

cena ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było oczywiście niskiej stawki za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także wielką różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w sprawy nie była naprawdę długa miesiąc po miesiącu. Czym więc istnieje zrobione? Spadkiem popytu, który wychodzi z epidemii koronawirusa, a i kilkoma różnymi elementami, takimi jak zerwanie porozumienia między innym natomiast trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w inni producenci ropy naftowej porozumiały się w roli redukcji wydobycia surowca, wówczas nie zmieniło to ogólnej sytuacji na globalnych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

 

W efekcie na targu mamy szeroką nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie komunikuje się więcej o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe z ceny na targu kasowym, a kontrakty o dłuższym okresie zakończenia notowane są daleko z tych, które regulują się szybciej. Powstaje i fakt z magazynowaniem surowca, jaki nie jest wykorzystywany. Na indywidualnych tankowcach aktualnie przechowuje się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta sytuacja jest doskonałą możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zmuszający do dostawy tego surowca z drugim miesiącu. Właśnie w tym wypadku powinien planować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale też możliwość uzyskania transportu surowca. Natomiast wtedy nie jedyna możliwość, by zacząć zyskiwać na spadkach i wzrostach wartości ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Ta sytuacja skłania do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne ceny są niezwykle niskie, ale z okresem bardzo wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo znikać z rynku, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemie będzie stopniowo znoszona plus tym tymże cenę ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma też wzrost popularności ekologicznych źródeł sile i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka dobrych sposobów, by handlować ropą, w tym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na miarę. Można jeszcze inwestować w prace naftowe, w ETF-y lub te w ropę naftową MLP. Jedynym rozwiązaniem jest uzyskiwanie z budowy internetowej Oil Profit, która umożliwia handlowanie z klientami z pełnego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z poradą Oil Profit. Potrzeba naprawdę niewiele, by zacząć swoich ról. Oraz drodze są ogromne, bo wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami firm na pełnym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest głównym surowcem odgrywającym niezwykle istotną osobę na świecie. Nic nie prezentuje na to, aby w najszybszych latach czarne złoto było stracić na stanowisku. Ponieważ nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić