Czym rzucać się przy wyborze zmywarki?

Czym rzucać się przy wyborze zmywarki?

27 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Inwestycyjny

Czym przemieszczać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede każdym z ciekawości na maksymalne ilości traconego czasu, siły, a co ważniejsze – wody. W sztuce o siebie także o miejsce warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i przynosił latami tak jest przeznaczyć trochę uczucia i wybrać najbardziej dogodni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze prawu to gatunek zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Jeżeli mamy zabudowane wszystkie dania domowe lub, jeśli stanowimy w trakcie projektowania kuchni i urządzamy kuchnie na kształt, to może wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Istnieje to szczególnie istotne, jeśli jesteśmy posiadaczami aneksu, idącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą kompozycję z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z dowolnym, odpowiednio dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują nagminnie w kolorze białym bądź srebrnym (INOX) a z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla bardziej wymagających, którzy cenią mieszkać się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich walorem jest ponadto to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej powierzchnię. Standardowo urządzenia dają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia kierowane są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko gotującym i karmiącym się w zakładu. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Doskonale przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyznało się, że w sklep kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz opublikowane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych jedynych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy zarówno z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto rozważyć a ostatnią kwestię. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza wiedzę na materiał zużycia wody dla danego modelu. A właśnie w przypadku małych zmywarek stanowi to pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne wykorzystują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w związku do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawu na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej wartość energetyczna. Istnieje to parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Reklama taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale i działa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne podawane są w miary od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza danie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to cecha najmniej dobra i opłacalna dla klienta.

Podobna miara od I do G określa te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest zdać opinię na etap hałasu, jaki emituje urządzenie. Istnieje to wyjątkowo ważne, gdy zmywarka działa w graniczącym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na stanie 40dB, ale jednostek nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na stanie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż ubezpieczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej wymagający klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na rzeczy nieco mniej związane z ekonomią zmywania, zatem na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono trochę w konkretnych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a że szufladę z matą antypoślizgową czy jaki dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy pobrać w dużych sklepach sieciowych dostających się w całych centrach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo niższą i korzystniejszą formą, choćby z ciekawości na prawdziwszy wybór materiału a cen, a zarówno na rzeczy transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o otoczenie i stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór chodzi do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?